محل تبلیغات شما

متن دعای هفتم صحیفه سجادیه که امروز رهبر معظمانقلاب خواندن آن را به مردم توصیه کردند:

و كَانَ مِنْ دُعَائِهِ عَلَیْهِ السَّلَامُ إِذَاعَرَضَتْ لَهُ مُهِمَّةٌ أَوْ نَزَلَتْ بِهِ، مُلِمَّةٌ وَ عِنْدَ الْكَرْبِ :

یَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَكَارِهِ، وَیَا مَنْ یَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ یَا مَنْ یُلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُإِلَى رَوْحِ الْفَرَجِ. ذَلَّتْ لِقُدْرَتِكَ الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِكَالْأَسْبَابُ، وَ جَرَى بِقُدرَتِكَ الْقَضَاءُ، وَ مَضَتْ عَلَى إِرَادَتِكَ الْأَشْیَاءُ.فَهِیَ بِمَشِیَّتِكَ دُونَ قَوْلِكَ مُؤْتَمِرَةٌ، وَ بِإِرَادَتِكَ دُونَ نَهْیِكَمُنْزَجِرَةٌ. أَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمَّاتِ، وَ أَنْتَ الْمَفْزَعُ فِی الْمُلِمَّاتِ،لَا یَنْدَفِعُ مِنْهَا إِلَّا مَا دَفَعْتَ، وَ لَا یَنْكَشِفُ مِنْهَا إِلَّا مَاكَشَفْتَ وَ قَدْ نَزَلَ بِی یَا رَبِّ مَا قَدْ تَكَأَّدَنِی ثِقْلُهُ، وَ أَلَمَّبِی مَا قَدْ بَهَظَنِی حَمْلُهُ. وَ بِقُدْرَتِكَ أَوْرَدْتَهُ عَلَیَّ وَ بِسُلْطَانِكَوَجَّهْتَهُ إِلَیَّ. فَلَا مُصْدِرَ لِمَا أَوْرَدْتَ، وَ لَا صَارِفَ لِمَا وَجَّهْتَ،وَ لَا فَاتِحَ لِمَا أَغْلَقْتَ، وَ لَا مُغْلِقَ لِمَا فَتَحْتَ، وَ لَا مُیَسِّرَلِمَا عَسَّرْتَ، وَ لَا نَاصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ. فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ،وَ افْتَحْ لِی یَا رَبِّ بَابَ الْفَرَجِ بِطَوْلِكَ، وَ اكْسِرْ عَنِّی سُلْطَانَالْهَمِّ بِحَوْلِكَ، وَ أَنِلْنِی حُسْنَ النَّظَرِ فِیمَا شَكَوْتُ، وَ أَذِقْنِیحَلَاوَةَ الصُّنْعِ فِیمَا سَأَلْتُ، وَ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَ فَرَجاًهَنِیئاً، وَ اجْعَلْ لِی مِنْ عِنْدِكَ مَخْرَجاً وَحِیّاً. وَ لَا تَشْغَلْنِی بِالِاهْتِمَامِعَنْ تَعَاهُدِ فُرُوضِكَ، وَ اسْتِعْمَالِ سُنَّتِكَ. فَقَدْ ضِقْتُ لِمَا نَزَلَبِی یَا رَبِّ ذَرْعاً، وَ امْتَلَأْتُ بِحَمْلِ مَا حَدَثَ عَلَیَّ هَمّاً، وَ أَنْتَالْقَادِرُ عَلَى كَشْفِ مَا مُنِیتُ بِهِ، وَ دَفْعِ مَا وَقَعْتُ فِیهِ، فَافْعَلْبِی ذَلِكَ وَ إِنْ لَمْ أَسْتَوْجِبْهُ مِنْكَ، یَا ذَا الْعَرْشِ الْعَظِیمِ.

ترجمه دعای هفتم:

ای آنكه گرهِ كارهای فرو بسته به سر انگشت تو گشودهمی‌شود، و ای آن كه سختیِ دشواری‌ها با تو آسان می‌گردد، و ای آن كه راه گریز به سویرهایی و آسودگی را از تو باید خواست.

سختی‌ها به قدرت تو به نرمی گرایند و به لطف تواسباب كارها فراهم آیند.

فرمانِ الاهی به نیروی تو به انجام رسد، و چیزها،به اراده‌ی تو موجود شوند،

و خواستِ تو را، بی آن كه بگویی، فرمان برند، واز آنچه خواستِ تو نیست، بی آن كه بگویی، رو بگردانند.

تویی آن كه در كارهای مهم بخوانندش، و در ناگواری‌هابدو پناه برند.

هیچ بلایی از ما برنگردد مگر تو آن بلا را بگردانی،و هیچ اندوهی بر طرف نشود مگر تو آن را از دل برانی.

ای پروردگار من، اینك بلایی بر سرم فرود آمده كهسنگینی‌اش مرا به زانو درآورده است، و به دردی گرفتار آمده‌ام كه با آن مدارا نتوانمكرد.

این همه را تو به نیروی خویش بر من وارد آورده‌ایو به سوی من روان كرده‌ای.

آنچه تو بر من وارد آورده‌ای، هیچ كس باز نَبَرد،و آنچه تو به سوی من روان كرده‌ای، هیچ كس برنگرداند.

دری را كه تو بسته باشی. كَس نگشاید، و دری راكه تو گشوده باشی، كَس نتواند بست.

آن كار را كه تو دشوار كنی، هیچ كس آسان نكند،و آن كس را كه تو خوار گردانی، كسی مدد نرساند.

پس بر محمد و خاندانش درود فرست.

ای پروردگار من، به احسانِ خویش دَرِ آسایش بهروی من بگشا، و به نیروی خود، سختیِ اندوهم را درهم شكن، و در آنچه زبان شكایت بدانگشوده‌ام، به نیكی بنگر، و مرا در آنچه از تو خواسته‌ام، شیرینیِ استجابت بچشان، واز پیشِ خود، رحمت و گشایشی دلخواه به من ده، و راه بیرون شدن از این گرفتاری را پیشپایم نِه.

و مرا به سبب گرفتاری، از انجام دادنِ واجبات وپیروی آیین خود بازمدار.

ای پروردگارِ من، از آنچه بر سرم آمده، دلتنگ وبی‌طاقتم، و جانم از آن اندوه كه نصیب من گردیده، آكنده است؛

و این در حالی است كه تنها تو می‌توانی آن اندوهرا از میان برداری و آنچه را بدان گرفتار آمده‌ام دور كنی.

پس با من چنین كن، اگر چه شایسته‌ی آن نباشم، ایصاحب عرش بزرگ.

بامید رفع مشكلات مردم عزیز

سفارش لقمان به پسرش

سه نفر هستند که هنگام دیدار با خدا از هر دری که بخواهند وارد بهشت می‌شوند

پنج سفارش اکید امیرالمؤمنین امام علی (ع)

وَ ,تو ,كه ,لَا ,آنچه ,ای ,وَ لَا ,آن كه ,تو به ,و به ,كه تو ,هفتم صحیفه سجادیه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

kusromimin دیپلم رسمی در کرج | دیپلم آسان | اخذ دیپلم معتبر در کرج | دیپلم سریع در کرج | دیپلم در کرج درجان زادگاه من روزهای خوب من wasuamontvern كسب درآمد اینترنتی و آسان ، كاملا قانونی وبلاگ تفریحی ما و شما بودو کای دو کاراته شهر اندیمشک debacciving llertaygreentext